Udržitelnost

 

,,Udržitelná móda je protipólem takzvané fast fashion - rychlé módy, která je typická pro svou nadprodukci a dopad výroby na životní prostředí. Oproti fast fashion cílí udržitelná móda při výrobě na dodržení ekologické, sociální a ekonomické udržitelnosti.,,

 

Toto je všeobecně známá definice udržitelné módy. V kontextu 3 SOME concept a prodeji second hand oblečení usilujeme o podporu toho, aby se oblečení dostalo opět do oběhu a aby dopyt po ,,fast fashion,, byl na ústupu. Recyklujeme tak kousky většinou ve skvělém stavu, které si zaslouží další šanci a mohou udělat radost někomu jinému. 

 

Módní průmysl je v současnosti globálně zodpovědný za 8-10% ročně vyprodukovaných emisí uhlíku (CO2), což je pro představu více, než u všech mezinárodních letů a námořní dopravy.

S tím souvisí nadměrná a neúměrná spotřeba vody a vypouštění chemikálií do životního prostředí při výrobě, neekologická likvidace neprodaného zboží a spousta dalších faktorů, které naši planetu výrazně znečišťují a zatěžují. Kupováním oblečení z druhé ruky tento problém nezmizí, ale můžeme každý sám za sebe výše uvedene faktory eliminovat.

 

3 SOME CONCEPT vznikl z naší potřeby spojit radost ze sebevyjádření formou originálního stylu oblékání s láskou k udržitelnosti. 

 

Zpět do obchodu